Korzystanie z Bezpiecznych płatności GameSwap

Serwis GameSwap w porozumieniu z PayPal oferuje wszystkim użytkownikom opcję Bezpiecznych płatności, które chronią sprzedającego oraz kupującego. Poniższy przykład prezentuje w jaki sposób przebiega przykładowa transakcja.

Sebastian = Sprzedający, Marek = Kupujący, GameSwap = GameSwap :)

  1. Sebastian chce sprzedać Destiny za 50zł, tworzy więc nową ofertę z opcją sprzedaży objętą Bezpieczną płatnością.
  2. Marek chce kupić Destiny od Sebastiana i odpowiada na ofertę kupna. Sebastian od razu dostaje powiadomienie o ofercie kupna)
  3. Sebastian akceptuje ofertę od Marka i GameSwap automatycznie otwiera proces bezpiecznej płatności (Marek dostaje powiadomienie o rozpoczęciu procesu w którym będzie mógł zapłacić za Destiny)
  4. Marek wysyła 50zł ze swojego konta PayPal do GameSwap. W tej chwili kwota jest zamrożona i w razie gdyby któraś ze stron chciała się wycofać z transakcji - w całości jest zwracana)
  5. Sebsatian jest informowany notyfikacją od GameSwap o tym, że pieniądze już na niego czekają, więc może spokojnie wysłać grę do Marka.
  6. Marek odbiera swoją grę od listonosza i potwierdza jej odebranie przez komentarz dla Sebastiana, dotyczący przeprowadzonej transakcji.
  7. GameSwap w tym momencie zwalnia zamrożone wcześniej pieniądze (po odliczeniu opłaty za obsługę Bezpiecznej płatności: 3% od całej kwoty + 1.5zł opłaty stałej - w tym przypadku będzie to 3zł) na konto GameSwap Sebastiana.

Szanujemy Waszą prywatnośc, dlatego opcja Bezpiecznej płatności realizowana jest przez PayPal, aby Wasze dane były dodatkowo zabezpieczone. W przyszłości planujemy uruchomienie dodatkowych metod realizowania zakupów.

W każdej chwili jest możliwa wypłata zgromadzonych środków na adres e-mail powiązany z kontem PayPal.